Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego powierzyło nam stworzenie publikacji, która przedstawi dokonania w zakresie odzyskiwania dzieł sztuki. Aby sprostać temu zadaniu postanowiliśmy skupić na prestiżowym wydaniu publikacji i prostej formie, która wzmocni przekaz i jednocześnie pozwoli podziwiać dzieła.
Pracę rozpoczęliśmy od próby odpowiedzi na pytania: „Co jest niezbędne, aby dzieła w możliwe najlepszy sposób zaprezentować? „Co jest niezbędne, aby dzieła w możliwe najlepszy sposób zaprezentować? Co sprawi, że czytelnik poczuje, iż obcuje ze zbiorem prac, będącym efektem wieloletniej pracy wielu wspaniałych ludzi i pasjonatów sztuki z Ministerstwa?”. Postawione w ten sposób pytania doprowadziły nas do decyzji, aby projekt graficzny był przejrzysty i niewidoczny, a jako wartość nadrzędną potraktować dzieła, zawieszone na solidnej ramie.
Surowa oprawa bez kapitałki i wzmocnienia, ale z podwójnie kaszerowanymi płytami okładek – oprócz wyjątkowej wartości estetycznej – zapewnia nieskazitelny odbiór przedstawionych dzieł. Publikacja charakteryzuje się wyjątkową dbałością o szczegóły, niebagatelną formą i ekskluzywnym opakowaniem. A to wszystko z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów.

cel: stworzenie wyjątkowej publikacji
zakres: koncepcja i projekt graficzny, przygotowanie do druku, współpraca z producentem